Tuvojoties gada aukstajiem mēnešiem, viennozīmīgi kļūst aktuāls jautājums par telpu apsildi un apkurināšanu. Tiem, kuri dzīvo daudzdzīvokļu mājās, šāda problēma nav, jo namu apsaimniekotājs pieslēdz apkuri, sākoties drēgnam laikam, un pavasarī to atkal atslēdz.

Taču, kādas alternatīvas ir parastajām mūra krāsnīm un pilsētas apkures sistēmai privātmāju iedzīvotājiem? Jebkurā būvētā namā, pat tad, ja pamatā tam nav paredzēta apkure ar krāsni vai kamīnu, mājas pašā vidū, visbiežāk, tiek ieprojektēts dūmvads, pat tad, ja tam it kā nav reāla pielietojuma. Tas novietots mājokļa vidū, lai apsildes iekārtas ir ērti pievienojamas no jebkuras telpas mājā.

KAMĪNI UN KRĀSNIS MĀJOKLIM

Mūsdienās būtu iespējams sameklēt dažādus veidus kā apsildīt savu mājokli. Pēdējā laikā populāri ir mājas apsildīt ar elektrību, taču tas ir arī salīdzinoši dārgs prieks, tāpēc, pēc aprēķiniem izdevīga alternatīva ir krāsniņas, kamīni, granulu katli un tamlīdzīgi apkures veidi. Istabā sprakšķošs kamīns vai krāsniņa vienmēr asociējas ar siltumu un patīkamām emocijām. Nevajag bīties par to, ka krāsns vizuālais izskats varētu kaitēt telpas interjeram. Tās lieliski pilda savu funkciju un arī nav uzkrītošas. Piem., stūra kamīnkrāsns ir ekselenta opcija lielām telpām, piemēram viesistabām vai studijas tipa virtuves – viesistabas apvienojumam. Skaistās malkas liesmas ir redzamas no jebkuras vietas telpā, pateicoties lielajam kamīna durtiņu stiklam. Ir iespēja pasūtīt arī kamīnkrāsni, kurā ir iebūvēta cepeškrāsns. Šāds risinājums, kā var skatīt šeit minētajā tekstā ir nenoliedzami parocīgs visiem, kuriem patīk darboties virtuvē. Saprotams, nevajag aizmirst arī par citām telpām vai blakus telpām. Piem., ja esat pirts īpašnieks, eksistē dažādi veidi lai apsildītu arī šīs telpas. Ir iespējams izvēlēties starp divu veidu pirts krāsnīm. Tādām, kas piesilda vien saunas telpu, vai arī izvēlēties tādu krāsniņu, kas piesilda ne vien pašu pirti, bet arī priekštelpu, kas nereti tiek izmantota dažādu draugu kompāniju pulcēšanās reizēs. Arī pirts krāsnis, tā pat kā kamīni un malkas krāsniņas, tiek veidotas pēc askētiska un gaumīga skandināvu vizuālā noformējuma.

Attiecīgu apkures iekārtu savas mājas vai citu telpu apsildei, sameklēt bez šaubām nav problēma, un arī nevajag aizmirst, ka gada drēgnajā laikā nekas tā neienes mājās un sirdīs siltumu, kā sprakšķoša krāsniņa vai kamīns!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *