Acu ārsts vienmēr ir jāizvēlas ļoti atbildīgi. Mēs visi uzticam šādam speciālistam būtisku lietu – redzi. Tikai labs profesionālis spēj palīdzēt saglabāt dzīves kvalitāti uz ilgiem gadiem. Latvijā ir ļoti daudz labu ārstu, bet kā tad viņus uziet?

Šodien cilvēki iesāk to meklējumus internetā, jo šeit jau ir gan rekomendācijas tieši par ārstu, gan ir iespēja sameklēt profesionāli netālu no savas dzīvesvietas. Bet sākumā vajadzīgs saprast, kāda ir kvalifikācija, jo acu ārsts ir vispārīgs termins(ielūkojies šeit – https://www.redzesparbaude.lv/oftalmologs-acu-arsts/). Tiem jau ir 3 profesijas – oftalmologs, kā arī optometrists un optiķis. Tieši ar ko viņi atšķiras, mēģināsim uzzināt tālāk rakstā.

Okulists – atšķirības specialitātē

Redzes pārbaude – kas tad to varētu izdarīt kvalitatīvi? Pirms tam mēs visi devāmies konkrēti pie okulista, bet patlaban šī specialitāte ir sadalīta, uzradās profesijas – oftalmologs un arī optometrists. Ko tieši viņi dara un ar ko atšķiras savā starpā, nav saprotams. Oftalmologs acu ārsts, kurš veic var teikt, ka pilnu darba spektru, kas saistās tieši ar acīm. Īpaša kvalifikācija jau ir oftalmologs – praktizējošais ķirurgs: tāds ārsts veic redzes koriģējošās operācijas. Oftalmologs var veikt acu pārbaudi un diagnostiku, nozīmēt ārstēšanas procesu, tostarp jau pēc operācijas, ārsts palīdz ārstēt sistēmiskas slimības, kuras rada sarežģījumus acīm (piem., diabēts vai artrīts). Turpretim, optometrists nodrošina primāro aprūpi acīm. Arīdzen tā uzdevumos tiek iekļauta acu pārbaude, kā arī slimību atrašana, bet tas neveic ārstēšanu, taču drīkst nozīmēt brilles un lēcas, veikt izmeklējumus, sniedz neatliekamo palīdzību. Ja pārbaudes brīdī optometrists ierauga nopietnas problēmas pazīmes, viņš novirzīs klientu tieši pie oftalmologa, lai noteiktu īsto ārstēšanu. Bet kā vēl viens ne mazāk svarīgs speciālists ir optiķis, kas atrod pareizās lēcas brillēm, apskatot un tad izprotot acu ārsta izrakstīto recepti. Viņš ne vienīgi izgatavo, bet arī pēc vajadzības var veikt briļļu remontu.

Labs redzes ārsts – kādiem kritērijiem jāatbilst?

Brīdī, kad ir nepieciešams acu ārsts, pats pirmais, kas būtu jāizprot – vajadzīga ārstēšana vai arī parasta acu pārbaude. Tādējādi arī sapratīsiet, kāds tad ārsts vajadzīgs – oftalmologs vai optometrists. Ja optometrists izkontrolēs redzi, bet jau oftalmologs acu ārsts veiks ārstēšanu. Ja jūtat, kad koriģējošās brilles kļuva diezgan vājas, varētu būt, ka tieši Jums pat pietiks ar optometristu – optiķi, kas spēs pārbaudīt redzi un uzreiz izgatavot brilles. Jebkurā gadījumā, kā oftalmologs, tā arī optometrists ir ārstnieciskā persona un viņiem jau ir jābūt sertifikātiem, ko varētu pārbaudīt. Nākamais būs atrast klientu atsauksmes par ārstu. Bez šaubām, vienmēr būs ērti, ja iespējams digitāli pierakstīties tieši uz konsultāciju un mājas lapā atrast izmaksas acu pārbaudei. Redze ir nozīmīga lieta, tāpēc tā būtu jāuztic vienīgi profesionālim.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *